понеділок, 21 лютого 2022 р.

Міжнародний день рідної мови



 


Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.

Рішенням про впровадження Дня рідної мови ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже близько половин із 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення. Також організація певна, що це є важливим кроком до визнання необхідності захистити різноманіття культур і зберігати повагу до мови як показника культури.

В Україні рідній мові присвячене ще одне свято – День української писемності та мови. Відзначається воно щороку 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, який був послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Цікаві факти про українську мову

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Вчені запевняють, що найближчою генеалогічно до української мови є білоруська. Ці дві мови мають 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%).

В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один із яких – кличний.

Українська мова багата на синоніми та зменшувальні форми. Найбільша кількість слів в ній розпочинається на літеру «П», а найменш уживаною є буква «Ф».

Понад те, українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.

Слово від лідерів учнівського самоврядування "СВІТ".

Міжнародний день рідної мови 💙🇺🇦💛

21 лютого 2022 року у Кам'янському ліцеї №1  надзвичайно цікаво пройшов цей святковий день. Учителі української мови та літератури, класні керівники та вчителі початкових класів  підготували для своїх учнів різноманітні й цікаві  заходи, щоб вкотре нагадати про те, що ми з вами - УКРАЇНЦІ! І  УКРАЇНСЬКА МОВА - ЦЕ НАША РІДНА!

Тож, плекаймо наше рідне слово!!!




Мовознавчий турнір "Мова - душа народу"

 


21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Ми з вами - УКРАЇНЦІ! І наша рідна мова - УКРАЇНСЬКА 💛🇺🇦💙

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!


Вчитель української мови та літератури Серга Тетяна Володимирівна провела мовознавчий турнір "Мова - душа народу" у 7-А класі. Усі учні в класі поділилися на дві команди, придумали назву, обрали  свого капітана і приступили до виконання конкурсних завдань. Кожен учасник намагався якнайшвидше  допомогти своїй команді, щоб отримати перемогу! Завдання були надзвичайно цікавими. У кабінеті звучали пісні про рідну мову! І ось останнє творче завдання. Усі хвилювалися і перебували в очікуванні результатів мовознавчого турніру. Та так сталося, що обидві команди отримали однакову кількість балів. Тож, перемогла - дружба!!!







неділя, 20 лютого 2022 р.

Участь у семінарі-нараді. 18.02.2022. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України (вчитель української мови та літератури Серга Т.В.)

 


18 лютого 2022 року вчитель української мови та літератури Серга Тетяна Володимирівна взяла участь у семінарі-нараді з питань науково-методичного супроводу реформи Нової української школи "Організація освітнього процесу в 5-х класах закладів загальної середньої освіти". Семінар-нараду  проводив  Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Під час зустрічі розглядалися питання щодо особливостей впровадження державного стандарту базової середньої освіти;  методичні рекомендації щодо розроблення освітньої програми закладу загальної середньої освіти на основі типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти; особливості вибору модельних навчальних програм; результати апробації пілотних матеріалів з навчальних предметів /інтегрованих курсів закладами-учасниками інноваційного проєкту.

Семінар-нарада відбувався в онлайн форматі.








День пам'яті Героїв Небесної Сотні - 2022

 


#Камянка_ліцей_1

#Герої_Небесної_Сотні

Слово від лідерів учнівського самоврядування "СВІТ" Кам'янського ліцею №1.

20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

Пам'ятаємо...



Слово від юних лідерів учнівського самоврядування"СВІТ" Кам'янського ліцею №1

Абрамова Софія, 3-В клас

ПАМ'ЯТАЄМО...



Слово від юних лідерів учнівського самоврядування"СВІТ" Кам'янського ліцею №1

Харченко Олександр, 3-В клас

ПАМ'ЯТАЄМО...



Слово від юних лідерів учнівського самоврядування"СВІТ" Кам'янського ліцею №1

Зелінська Анастасія, 3-В клас

ПАМ'ЯТАЄМО...



середа, 16 лютого 2022 р.

16 лютого 2022 року - День Єднання


День єднання  — свято в Україні, яке відзначають щороку 16 лютого в день єдності українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України, яке планувалося в 2022 році.



Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року.

Свято встановлено в Україні «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022[1]. Цього дня, згідно з Указом Президента України, прийнято проводити:

піднятття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;

виконання о 10.00 Державного Гімну України;

проведення закордонними дипломатичними установам України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.

Учнівський та педагогічний колективи Кам'янського ліцею №1 долучилися до проведення Всеукраїнського флешмобу, присвяченого відзначенню Дня єднання!








вівторок, 15 лютого 2022 р.

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА - 2022

 

День святого Валентина, або Свято всіх Закоханих - це незвичайне свято!

Незвичайне воно тому, що зовсім не слов’янське... Але Європа святкує його з великим задоволенням вже 120 років. Мабуть, це чудово, що до черги жіночо-чоловічих свят приєдналося ще одне – прекрасне свято з надзвичайно сумною і романтичною історією. Існує одна з легенд, пов'язаних з цим святом.

У дні, коли молодий християнин-лікар на ім’я Валентин потрапив до в’язниці (це було в часи гонінь на християн імператора Клавдія, в ІІІ ст. н.е.), римський календар відраховував останні дні року. В Італії починалась весна.

За римським календарем саме в середині лютого святкували Новий рік. Незаміжні дівчата займались приблизно тим, чим займаємось, мабуть, і ми на Різдво – ворожили. Тоді ж вирувало і язичницьке свято Люперкалія, якому була заступницею сама богиня любові – Юнона. Парочки, що вже склалися, оголошували про свої заручини, а для вільних від стріл Амура, і навіть заміжніх, воно було часом бурхливих любовних пристрастей.

А Валентин тим часом їв сухий хліб у в’язниці, молився і знав напевно, що справжньої весни вже не побачить. Якщо вірити його зображенню у книгах, він був дуже вродливим. Мабуть, в нього закохувались дівчата. Але навряд чи, сидячи за гратами, він міг припустити, що останньому в його житті коханню судилося статися саме в цих стінах.

Його наглядач у в’язниці був суворим і ненавидів християн. Про те, що молодий християнин, якого нещодавно привели до нього, ще й лікар, він дізнався, коли спіймав під віконцем його камери декількох хлоп’ят, які кидали туди маленькі записки (можливо, це й були перші “валентинки”). В записочках була всяка всячина: поздоровлення зі святом, привіти і побажання людині, яка була до них доброю і привітною, яка лікувала їх і навчала.

Наглядач замислився. Його улюблена дочка була сліпою і наодинці просиджувала всі дні вдома: кому потрібна сліпа наречена? Наглядач привів дочку до ув’язненого лікаря, але не міг знати, що горе сліпої дівчини стане горем закоханої.

Сталося диво: Валентин повернув їй зір і вона покохала його. Від їх кохання залишилось одне свідоцтво, про яке не забула легенда – невеличкий лист, майже записочка, “валентинка”, яку склав юнак для неї, сором’язливо підписавши: “Ваш  Валентин”. І, невідомо, може саме дочка наглядача вперше вигукнула: “Він – Святий!”

І кожного року за народними переказами, саме в цей день усі птахи знаходять собі пару.




вівторок, 8 лютого 2022 р.

День безпечного Інтернету - 2022

 8 лютого 2022 року з 14:00 до 15:00  на сайті https://sites.google.com/view/08022022 відбувся  “Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету”.

Захід відбувся в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.




середа, 2 лютого 2022 р.

О.А.Захаренку - 85

 



Віртуальна екскурсія до історичного музею Кам'янського ліцею №1 "О.А. Захаренко - видатний випускник нашого закладу", з нагоди 85 річниці від дня народження славетного земляка.
ЗНАЄМО...
ПАМ'ЯТАЄМО...
ШАНУЄМО...

Участь у створенні віртуальної екскурсії до історичного музею нашого закладу взяли лідери учнівського самоврядування "СВІТ" Скрябіна Є. та Коваленко О., вчитель історії Поліщук М.В. та вчитель української мови й літератури Серга Т.В.   


PISA-2022

Впродовж квітня – травня 2022 року в Україні буде проведено основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Це визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 09.12.2021 № 1336 «Про підготовку та проведення основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022». Дослідження ставить за мету оцінити компетентності 15-річних учнів / студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat.

Наразі важливою є підготовка педагогічних працівників та учнів / студентів закладів освіти до участі в основному етапі дослідження PISA-2022. З цією метою в січні – лютому 2022 р. буде організовано й проведено цикл вебінарів з окресленого питання.

2 лютого 2022 року вчитель української мови та літератури  Серга Т. В. взяла участь у навчальному онлайн-семінарі для філологів та педагогічних працівників, які долучаються до проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, організований  КОМУНАЛЬНИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ «ЧЕРКАСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ».